Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

w NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ 

05.04.2020

 

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do świątyni. Niedzielą Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień, w czasie którego celebrujemy w liturgii zbawcze misteria dokonane przez Jezusa Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Tego dnia od wieczornej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się święte Triduum Paschalne, które trwa do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Zachęcamy do duchowego przeżycia najważniejszych tajemnic Chrystusowego dzieła naszego odkupienia, które prowadzi poprzez Wieczernik i Ogrójec, mękę i śmierć do zwycięskiego i chwalebnego zmartwychwstania.
 2. Zapraszamy do zobaczenia transmisji odprawianych w Wielkim Tygodniu mszy świętych i nabożeństw

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej  05.04.2020

Msza Święta godz. 11.00

 

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek 09.04.2020

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej  godz. 18.00

Wielki Piątek Męki Pańskiej 10.04.2020

 • Koronka do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00 następnie Droga Krzyżowa
 • Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00

Wielka Sobota 11.02.2020

Wigilia Paschalna w Wielką Noc godz. 20.00

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

Msza Święta godz. 11.00

Poniedziałek Wielkanocny  13.04.2020

Msza Święta godz. 11.00

Transmisje te można zobaczyć za pośrednictwem parafialnej strony w serwisie facebook. Strona dostępna jest pod adresem www.facebook.com/ParafiaKatowiceZarzecze. Link do strony można znaleźć również na stronie internetowej naszej parafii.

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy świętej Wigilii Paschalnej. W Wielki Piątek zaplanujmy również adorację krzyża we własnych miejscach zamieszkania – indywidualnie bądź w gronie rodzinnym. Można to uczynić przez modlitwę, przyklęknięcie przed krzyżem, zapalenie przy nim świecy.
 2. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez dziewięć dni koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. Okazja do spowiedzi świętej po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
 4. Na stronie internetowej w załączniku nr 3 znajduje się tekst modlitwy, której można użyć aby pobłogosławić pokarmy na wielkanocne śniadanie.
 5. Kościół pozostaje w ciągu dnia otwarty, za wyjątkiem celebracji Mszy świętych.
 6. Zachęcamy do odsłuchania kazań pasyjnych ks. Jakuba Kani na naszej stronie internetowej.
 7. Codziennie o 20.30 odmawiajmy wspólnie różaniec o ustanie pandemii.O 20.15 wzywają nas do modlitwy dzwony naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności! 
 8. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na cele kultu religijnego, wpłacając ją na konto parafialne. Wobec faktu sprawowania Mszy Świętych bez udziału wiernych to bezcenna inicjatywa. Pozwala ona na bieżące utrzymanie naszej parafii. W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej składamy wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania „Bóg zapłać” i zapewniamy o modlitwie. Niech Matka Boża Wspomożenia Wiernych wynagradza Wam i Waszym rodzinom, zachowując w dobrym zdrowiu i pomyślności.

Konto parafialne:

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

ul. Grota – Roweckiego 22

40-748 Katowice

Nr konta: Bank Pekao  81 1240 1330 1111 0000 2304 4652

 1. Na stoliku prasowym znajdują sie do nabycia paschaliki wielkanocne (cena 6 zł.). W przyszłym tygodniu można będzie nabyć świąteczny – podwójny numer Gościa Niedzielnego oraz majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 2. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc zachęca, aby w miarę swoich możliwości włączyć się w akcje zakupu respiratorów dla naszych szpitali. Dla zainteresowanych podajemy numer rachunku bankowego: Caritas Archidiecezji Katowickiej, 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 – tytuł wpłaty: OFIARA – KORONAWIRUS.
 3. Życzymy wszystkim duchowego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, siedziba: Katowice, Grota Roweckiego 22.