Odpust parafialny

Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych obchodzony jest w maju, zawsze w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej.

 

Wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przypada 24 maja.

 

Modlitwa do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

MB Wspomożenia Wiernych z Antyli Holenderskich z Curacao

Obrazek MB Wspomożenia Wiernych z Antyli Holenderskich z Curacao.

 

O Maryjo, niebieska Wspomożycielko! Z bezgraniczną ufnością zwracam się do Ciebie w ciężkim utrapieniu, jakim Bóg w Opatrzności swojej nawiedzić mnie raczył. Z królewską hojnością rozlewasz bez miary potoki łask na wierne sługi swoje, w Tobie więc pokładam całą moją nadzieję, a rzucając się pokornie do stóp Twoich, polecam Ci z całą gorącością ducha moją prośbę (wymień ją).

Czuję o Najświętsza Panienko, że nie zasłużyłam(-em) na twoje zmiłowanie z powodu grzechów moich! Ty jednak, o litościwa Matko Maryjo, nie pamiętaj o nich, usłysz wołanie zbolałego serca i daj upragnioną łaskę! Ja ze swej strony postanawiam służyć odtąd wiernie Tobie i twojemu Boskiemu Synowi dopóki mi życia stanie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, siedziba: Katowice, Grota Roweckiego 22.