Dzieci Maryi

 

spotkania w sobotę o godz. 9.30 w salce.

 

 

W pierwszą sobotę miesiąca Dzieci Maryi spotykają sie na mszy świętej o godz. 9.00 i następnie prowadzą modlitwę różańcową.

 

 

Dzieci Maryi– to wspólnota obejmująca młode dziewczęta i chłopców, którzy chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Powstało ono pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré w 1830 roku, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia na Rue de Bac w Paryżu. Matka Boża powierzyła jej misję wybicia Cudownego Medalika, którego wzór objawiła. Osoby, które będą go z ufnością nosiły otrzymają wielkie łaski. Medalik szybko się rozpowszechnił, a wraz z nim kult Maryi. Dokonywały się niezliczone nawrócenia, łaski uzdrowienia i opieki. Ludzie doznawali szczególnej opieki Matki Bożej.

 

Najświętsza Dziewica pragnęła, by pozdrawiać Ją i zwracać się do Niej słowami znajdującymi się na medaliku: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. W 1854 roku papież Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Co roku w tę uroczystość – 8 grudnia, Wspólnota Dzieci Maryi odnawia swoje przyrzeczenia oraz na nowo zawierza się Maryi poprzez przyjęcie Cudownego Medalika.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, siedziba: Katowice, Grota Roweckiego 22.